Mida jälgida kasutatud mööbli ostmisel?Vanade asjade kasutamine nii modernses kui klassikalises interjööris on järjest populaarsem. Mööda kasutatud mööbli poode käies võid sattuda tõelistele pärlitele. Kui veab, siis on su väärt leid kohe kasutusvalmis. Teinekord on aga pärl pisut tuhmunud ja vajab väikest kõpitsemist. Mõnel juhul tuleb ette võtta põhjalikum restaureerimistöö, aga tulemus on seda väärt.

Paljud inimesed pelgavad kasutatud mööbli ostmist. Kardetakse näiteks, et mööblil on peidetud vigu, mida asjatundmatu silm tuvastada ei oska; või see on liialt kulunud vm koledaid asju.

Kui ostad kasutatud mööblit Mööbliaidast, siis sa peidetud vigade ega millegi muu pärast muretsema ei pea, sest oleme kõik ise üle kontrollinud ja meie inimesed vastavad kõigile su küsimustele.

Anname sulle aga mõned head näpunäited, mida kasutatud mööbli ostmisel siis jälgida, kui satud mõne hea leiu otsa laatadel, väikestes kila-kola poodides või müügikuulutuse kaudu ostes.


Proovi mööbel enne ostmist järele

Selleks on üsna mitu head põhjust. Näiteks võivad diivanid olla ülimalt ebamugavad või intensiivsest kasutamisest hoopis lohku istutud. See, et diivan vajab uut sisu ja vedrusid ning ette tuleb võtta suurem restaureerimistöö, selgub sageli alles siis, kui selle peale istud.

Kappidel ja kummutitel tuleks sahtleid ja uksi lahti tõmmata, et näha, kuidas need liiguvad. Võib-olla saad need lihtsalt korda teha ja väike viga on ehk hea põhjus hinnaläbirääkimisteks.


Vaata, mis materjalist ja viimistlusega mööbel on

Kui sa otsid midagi, mis kestaks kaua, siis vaata hoolega, mis puitu on mööbli konstruktsioonis kasutatud. Näiteks männi eluiga on lühem kui tammel. Aga kui sa plaanid mööbli paari aasta pärast niikuinii uuele ringile saata, siis pole vahet.

Vaata, mis viimistlusega kapi- või riiulipind on: kas ülevärvimine on lihtne või on vana laki-värvi eemaldamine liialt aja- ja energiamahukas.


Mõtle, kas kasutatud mööblile saab uue elu anda

Vaata mööblit selle pilguga, kas sellele saaks uue hingamise anda. Mõni ülisoodne asi võib sobida hoopis muuks otstarbeks, kui selle valmistaja kunagi ette nägi. Näiteks toolist võib saada lillealus või vanast kirstust diivanilaud.

Püüa hinnata, mis mööbli kordategemine võib maksma minna

Ei ole harvad juhused, kus odava mööblitüki kordategemine spetsialisti abiga nõuab päris korraliku rahasumma ja kokkuvõttes ostad siis kallima eseme, kui algselt plaanis oli. Kui sul ei ole kavas kallist restaureerimistööd ette võtta, siis püüa jääda mööblitükkide juurde, mis suuremaid töid ei vaja.

Enne poodi minemist tasub ennast restaureerimistööde hindadega kurssi viia, et kohe vaadata, kas pakutav kaup on hea või mitte.


Otsusta, kas lõhn jääb või lahkub

Võib juhtuda, et eelmine omanik on olnud kirglik suitsetaja või on tal olnud koer, kelle lemmikase oli peremehe kõrval diivanil. Kõik sellised asjad jätavad mööblisse oma lõhna ja sa peaksid hindama, kas need lahkuvad sealt mõne aja pärast või on need midagi, mis on otsustanud jääda. Mõlemad mainitud odöörid on mööblist visad lahkuma erinevalt väiksest kopituslõhnast, mis kenasti mõne ajaga kaob.


Ära pelga kasutatud metallmööblit

See võib tõesti jubedas olukorras olla, aga kindlasti saab sellega midagi ette võtta, kui sulle disain meeldib ja sul on näiteks aias sellele ideaalne koht olemas. Lihvi rooste maha ja värvi üle. Asjatundjatelt nõu küsides saad kindlasti hakkama!

Mõõda pinnad üle, enne kui poodi lähedRäägime ikka ja jälle mõõtudest. Tihtipeale tundub mööbel poes hoopis teise suurusega kui kodus. Hoia mõõdulint taskus! Kasutatud mööblit sa tõenäoliselt müüjale tagastada ei saa.
(Märgime ära, et Mööbliaita saad veebipoest ostetud asja alati tagasi tuua, sellepärast on ka meie veebipoest ostmise võimalus populaarne).

Lisaks mööblile peaksid sa teadma ka oma ukseavade mõõte. Kurb ju, kui elutuppa mõeldud kummut peab hoopis terrassile jääma.

Vaata meie kasutatud mööblit meie e-poest või külasta meie kauplusi Tartus, Pärnus, Sauel või Rakveres!
Loe ka sellest, miks kasutatud mööblit osta tasub: (link postitusele)

Viimased postitused:

Kolm võimalust oma kodus asjad kontrolli alla saada

Kõigil meil on aeg-ajalt tunne, et asjad võtavad meie elu üle, kas pole? Vähesed inimesed suudavad iga uue asja ostmise korral mõne vana ära visata või annetada. Tegelikult on aga küsimus asjade õigesti paigutamises ja organiseerimises. Kui igal riideesemel ja ilusasjal on oma koht, ei saa need sinu elu üle võimust võtta.

Loe lisa

Kas tead, millised on 4 mööblieset, millelt sa ei tohiks raha kokku hoida?

Kõigile meeldivad head diilid. Sellised, millest sa kohe tunned, et vaat’ kus nüüd sai alles raha kokku hoitud. Mõnikord on aga pealtnäha hea tehing kuri lõks, millesse langemist sa hiljem kibedalt kahetsed.

Loe lisa

6 levinud sisustusviga, mida on lihtne vältida

Kogusime sinu jaoks kokku kuus üsna levinud viga, mida sisustuse valimisel tehakse ja mida on tegelikult üsna lihtne vältida. Või kui viga on juba tehtud, siis kuidas seda parandada.

Loe lisa

9 asja, millele mõelda enne mööblipoodi minemist, et säästa aega ja raha

Sul on vaja uut mööblit? Rõõm kuulda! Aga kas sa tead, millele enne mööbli ostmist mõelda, et sa hiljem oma oste ei kahetseks?

Loe lisa