Kas tead, millised on 4 mööblieset, millelt sa ei tohiks raha kokku hoida?Kõigile meeldivad head diilid. Sellised, millest sa kohe tunned, et vaat’ kus nüüd sai alles raha kokku hoitud. Mõnikord on aga pealtnäha hea tehing kuri lõks, millesse langemist sa hiljem kibedalt kahetsed. Meie elus lihtsalt on asju, millelt ei tohiks raha kokku hoida. Nagu näiteks tervislik ja kvaliteetne toit või hea ja sügav uni, ilma milleta me keegi hakkama ei saaks.

Sama käib ka tähtsamate mööbliesemete kohta, mis peaksid olema nii kvaliteetsed, kui sa endale vähegi lubada saad.

 

• SÖÖGILAUAKOMPLEKT

Miski ei suuda asendada pikki pühapäevaseid lõunasööke perega või õhtusööke sõprade, veini ja mõnusa vestlusega. Need annavad elule selle õige maitse ja ükski telekas ega nutitelefon ei suuda päris suhtlust asendada. Et aga koosolemistest tõeliselt rõõmu tunda saaks, peab ka mööbel vastama päris kõrgetele nõudmistele.

Esiteks peaks laud olema piisavalt suur, et su pere või sõpruskond laua ümber vabalt istuma mahuks, ning samas ruumi kenasti sobituma – laua ümber peab saama vabalt liikuda. Väiksematele ruumidele sobivad seetõttu kenasti ümmargused lauad ning eriti hea oleks, kui sellel oleks üks keskel asuv jalg.

Pikkadele ja kitsastele ruumidele sobib sama kuju järgiv ristkülikukujuline talulaua tüüpi laud.

Samavõrd oluline kui laua piisav suurus, on toolide mugavus. Need ei tohi logiseda, ega olla istumisel ebamugavad. Toolidel peab olema võimalik istuda paar tundi, ilma, et mõned kehaosad hakkaks märku andma, et oleks aeg lauast tõusta.

Vähem tähtis ei ole ka see, et söögilaua komplekt ka siis kena välja näeb, kui sööke laual ja istujaid toolidel ei ole.

Kokkuvõtvalt peab söögilauakomplekt olema:
- piisavalt suur,
- mugav,
- ruumi sobiv ja seda kaunistav.

 

• DIIVANMõtle korraks, kui mitu minutit oma päevast sa diivanil veedad. Ilmselt armastad sa seal lugeda, teed juua, sõpradega lobiseda, mõnikord telekat vaadata ning miks mitte ka väikese uinaku teha?

Ilmselt saad juba aru, kui olulisel kohal on sinu kodus diivan ning seetõttu oleks jälle täitsa mõtlematu sellelt raha kokku hoida. Diivanil on täita kaks väga tähtsat funktsiooni – esiteks on see sinu elutoa keskpunkt ning peab su interjööri kaunistama, ja teiseks peab see sulle pakkuma mugavust ning mõnusat äraolemist. Kõige selle juures võiks diivani eluiga olla umbes 10–15 aastat.

Kuna diivan on suur ja pikaajaline investeering, peaks see olema pigem klassikalise disainiga, kui hetketrende järgiv. Trendikust saab lisada patjade ja muude sisustustekstiilidega, mida on lihtne välja vahetada.

Hea diivan peaks:
- sobima su interjööri ning seda kaunistama,
- olema kaetud kvaliteetse kanga või nahaga, mis peab vastu 10–15 aastat,
- olema võimalikult mugav,
- oma pika eluea tõttu olema klassikaline, mitte järgima hetketrende.

 

• VOODI JA MADRATSHea ja piisava une vajalikkust on hakatud järjest enam teadvustama ning sellel teemal on eesti keeleski välja antud mitmeid raamatuid. Halb ja ebapiisav uni mõjub halvasti produktiivsusele, meeleolule ja mälule; sa oled liialt emotsionaalne, sa tunned pidevalt nälga ja mõju kehakaalule on seetõttu otsene.

Kui sa mõtlesid diivanil veedetud ajale ja said aru, kui kvaliteetne see olema peab, siis mõtle nüüd voodile, ja sa saad aru, et need kaks mööblieset – voodi ja madrats – on ilma liialdamata elulise tähtsusega. Keskmiselt peaks inimene voodis veetma 7–9 tundi järjest ning magama sügavat und. Hea voodi ja madrats on une kvaliteedi olulised mõjutajad.

Madratsi valimine on terve teadus ja ehk kirjutame sellest ka eraldi pikemalt. Peamine kriteerium on mugavus. Enam ei peeta kõvemapoolset madratsit parimaks lahenduseks, kõige parem on see, millel sa end mõnusalt tunned. Seetõttu on madratsi proovimine poes hädavajalik.

Nõudmised madratsile on kindlasti suuremad kui voodile, aga voodi ei tohi kvaliteedilt madratsile oluliselt alla jääda. See peab olema tugeva raamiga ning oma mõõtudelt vastama kasutajate vajadustele ja ruumi võimalustele. Voodi peats on midagi, millega saab ruumi põnevamaks ja huvitavamaks teha ning selle erinevad variandid on lõputud.

Voodi ja madrats peavad:
- võimaldama rahuliku ja sügava une.
- Boonusena võiks voodi kena välja näha, aga eelmine punkt on tähtsam. :)

Viimased postitused:

Kuidas valida aiamööbel, mis su peret ja külalisi aastaid rõõmustab?

Kuidas valida aiamööbel, mis su peret ja külalisi aastaid rõõmustab?

Kuidas leida aiamööbel, mis vastaks sinu pere vajadustele, näeks hea välja ja peaks kaua vastu? Loe meie nõuandeid, mida aiamööbli valimisel silmas pidada.

Loe lisa
Kuidas elutuppa mööblit valida?

Kuidas elutuppa mööblit valida?

Kas oled oma vanast elutoast tüdinud ja soovid selle mööbli täiesti välja vahetada? Või on sul mõttes ainult mõni mööbliese uuega asendada, et elutuba natuke hubasemaks muuta? Mõlemal juhul on sul meie nõuannetest kindlasti abi.

Loe lisa
Kolm võimalust oma kodus asjad kontrolli alla saada

Kolm võimalust oma kodus asjad kontrolli alla saada

Kõigil meil on aeg-ajalt tunne, et asjad võtavad meie elu üle, kas pole? Vähesed inimesed suudavad iga uue asja ostmise korral mõne vana ära visata või annetada. Tegelikult on aga küsimus asjade õigesti paigutamises ja organiseerimises. Kui igal riideesemel ja ilusasjal on oma koht, ei saa need sinu elu üle võimust võtta.

Loe lisa

Kas vajad kohest abi?

Helista 53 335 800

Võta meiega ühendust