9 asja, millele mõelda enne mööblipoodi minemist, et säästa aega ja raha

thumb_xy_330x330-blogi1-1-1

Sul on vaja uut mööblit? Rõõm kuulda! Aga kas sa tead, millele enne mööbli ostmist mõelda, et sa hiljem oma oste ei kahetseks?
Kohe hakkame rääkima sellest, kuidas teha tarku otsuseid ja asjatut raha kulutamist vältida. Vaatame koos, mis asjad sa peaksid enne poodi minemist ära otsustama, et sul esimese ahvatluse peale silme eest kirjuks ei läheks.

1. Milline on su elustiil?

Kõige tähtsam on selgeks mõelda oma tegelikud vajadused. Ilus väike valge diivan on küll väga šikk, aga kui sul on koer, kes salaja selle peal lõunauinakut teeb, ei ole valge diivan see, mis su vajadustele kõige paremini vastab.

Mõtle näiteks sellele, kas sul on lapsed, kes pühapäeviti diivanil multikate saatel moosisaiu söövad? Nahkmööbel oleks sel juhul sinu parim valik. Või sul ei ole peret, aga on sõber, kes tihti öömaja vajab? Sel juhul oleks sul mõistlik valida lahtikäiv diivan.

Need on mõned küsimused, millele mõelda enne diivani ostmist, aga sarnased mõtted peaksid sa peast läbi laskma iga mööblieseme ostmise puhul. Kui ostad sellise mööblitüki, mis su tegelikele vajadustele ei vasta, hakkad seda hiljemalt aasta pärast välja vahetama ja tegemist on asjatult kulutatud rahaga.

2. Kui suur on su eelarve?

Mõtle läbi, kui palju sa saad mingile mööbliesemele raha kulutada ning tee internetis eeltööd, et poodi minnes pea sassi ei läheks. Kaalu kindlasti ka taaskasutatud mööblit, mis on hea keskkonnale ja sinu rahakotile.

3. Millist kvaliteeti sa eelistad?

Kui su soov on osta mööbel, mis peaks kestma aastakümneid, siis otsi parimat kvaliteeti, mida sa endale lubada saad.

Otsusta enne poodi minemist, et sa ei lähe ühegi imekena asja ohvriks, millel ei ole tugevat konstruktsiooni, ja kontrolli see poes järele. Vaata näiteks üle mööbli jalad ja kuidas sahtlid lahti käivad.

Võibolla oled sa aga rahutu hing, kes tahab oma mööbli iga mõne aasta tagant välja vahetada ja ei soovigi, et see aastakümneid kestaks. Sel juhul saad sa endale pisut (aga õige pisut 🙂 ) madalama kvaliteediklassiga kaupa lubada.

4. Otsusta kodus, et sa ei osta hinda.

Ära tee oma nõudmistes järeleandmisi ainult sellepärast, et mõni mööblitükk on hea hinnaga.

Jah, mõnikord ongi selline tehing just täpselt see, mis sul vaja on, aga kui allahinnatud asi ei ole 100 % see, mida sa sooviksid oma kodus näha, siis ära mine odava hinna õnge. Hakkad seda hiljem kahetsema ja vahetad mööbli välja. Kokkuvõttes ei hoidnud sa raha kokku, vaid kulutasid rohkem kui oleksid pidanud.

5. Vali neutraalsed värvid

Kui sa teed spontaanse otsuse soetada endale ekstravagantsete värvidega mööblitükk, võib juhtuda, et sa tüdined sellest sama kiiresti, kui see ostuotsus tehtud sai. Lisaks sellele ei pruugi hiljem see diivan su värskendatud sisekujundusse enam sobida ja… Just! Sa juba tead, mis edasi tuleb – ostad uue mööbli ja kokkuvõttes ei hoidnud sa tuhkagi raha kokku. 🙂

Kui sa armastad värve, siis ela end välja väiksematel mööblitükkidel ning tekstiilidel nagu padjad ja kardinad, mida on hiljem lihtsam välja vahetada.

6. Millist puitu sa eelistad?

Kas selleks on täispuit, vineer või odavamad saepuruplaadist variandid? Ka sellele tasub eelnevalt mõelda.

7. Ole valmis proovima.

Istu, viska pikali ja püüa kasutada mööblieset nii, nagu sa seda kodus tegema hakkad. Olgu, voodi peal hüppamist me just ei soovita. Tõsta mööbel natuke üles ja vaata, mis seal all toimub. Las kõik pereliikmed proovivad mööbli ära.

8. Kas valitud mööbliese sobib su koju?

Vaata näiteks veebipoest mõõdud järele ja joonista need kasvõi kergelt kriidiga põrandale, et aru saada, kas mööbel on sobivates mõõtudes? Veendu, kas ka värvid on õiged? Veebist ostes võivad pildid väga petlikud olla ning sama petlik võib olla mööbel ka suures müügisaalis, sest tuba, kus mööblitükk hakkab asetsema, on palju väiksem.

Mõtle ka transpordile. Kas kapi või kummuti mõõdud on sellised, et see mahub su uksest sisse?

9. Mugavus

Pikk pühapäevane lõuna perega või õhtusöök sõpradega kestab tunde, nii et söögilaua toolid võivad olla küll ilusad, aga eelkõige peaksid need olema mugavad ega tohiks külalisi nihelema panna.

Ära tee mugavuses ja funktsionaalsuses järeleandmisi. Sa ostad mööbli ju ikka kasutamiseks, mitte vaatamiseks.

Mõtlematuid otsuseid peab tihti kahetsema. Loodame väga, et said sellest postitusest mõtteid, kuidas mööblipoes selliseid valikuid teha, millest sa veel kaua rõõmu tunned.